وقف و رسانه

بازدید: 2,180 نمایش

این متن مربوط به سخنرانی در همایش وقف و رسانه در مورخ 9 دی ماه 92 است

سخنرانی در دومین همایش وقف و رسانه در اداره کل اوقاف و امورخیریه استان یزد

تبیین وقف در جامعه بسیاری از مشکلات را حل می کند

مدیر کل روابط عمومی استانداری یزد با حضور در همایش وقف و رسانه گفت: درک انسان ها از واژه ها بر اساس پیشینه تاریخی و تجارب قبلی خودشان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد ، “داود پاک طینت” در این همایش که  یکشنبه در محل سالن اجتماعات حضرت سید الشهداء (ع) امامزاده جعفر برگزار شد، با اشاره به مقوله وقف و رسانه اظهار داشت: اگر وقف  در جامعه تبیین و فراگیر شود بسیاری از مشکلات را می تواند حل کند.
وی رسانه ها را متولی فرهنگ سازی در جامعه دانست و گفت: از گذشته رسانه همیشه پا به پای وقف بوده است.
دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان یزد وعاظ و منابر را یکی از طبیعی ترین و تاثیرگذار ترین رسانه های موجود از گذشته تا به حال دانست که توانسته اند مفهوم زیبای وقف را به مردم انتقال دهند.
وی مقبولیت اجتماعی را لازمه تبدیل یک مقوله به فرهنگ دانست و اظهار داشت: برای اینکه وقف به فرهنگ تبدیل شود باید رسانه ها پیشینه تاریخی که خللی بر آن وارد شده را پاک و نقاط قوت مقوله وقف را تقویت نمایند.
مدیر کل روابط عمومی استانداری یزد نگاه تخصصی به موضوعات را یکی از عوامل ماندگاری بر شمرد و خواستار جذب و تربیت خبرنگار تخصصی  و روزنامه نگاری ویژه در حوزه وقف شد.
پاک طینت همچنین روز ۹ دی را نماد وحدت ملی در مقابل شیطنت های خارجی دانست و ۱۲ دی سالروز ورود رهبر معظم انقلاب ( مد ظله العالی ) به استان یزد را گرامی داشت.
وی در پایان نشست در جمع مسئولین روابط عمومی های استان به تدوین سند راهبردی روابط عمومی های استان اشاره کرد و گفت: قرار است در مدت باقی مانده سال طی جلساتی با حضور متخصصین نحوه چگونگی پیاده کردن و آموزش سند به مدیران و کارشناسان روابط عمومی ها انتقال یابد.
دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان بر اهمیت جایگاه علمی دوره های آموزشی شورای هماهنگی روابط عمومی ها تاکید کرد و از فعالان روابط عمومی های استان خواست تا پیشنهادهای خود را در جهت بهبود فعالیت های شورا در اختیار هیات رئیسه قرار دهند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان نیز در این همایش با اشاره به احادیث مرتبط با اهمیت جایگاه وقف، گفت: بسیاری از مشکلات را می توان با وقف مرتفع کرد تا مسیر فلاح و رستگاری  را که هدف نهایی است بپیماید.
حجت الاسلام و المسلمین “عادل”  از فعالین رسانه به خاطر اطلاع رسانی به موقع و فعال برای فرهنگ سازی مقوله وقف قدردانی کرد و افزود: تلاش همه فعالین عرصه رسانه را در ترویج فرهنگ وقف خواهانم.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد نیز یکی دیگر از سخنرانان این همایش بود که با اشاره به روز ۹ دی، این روز را تداوم ایثارگری، شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی دانست .
“آسایش” وقف را دارای جنبه های مختلفی چون نیت، کارکرد و نحوه اجرا دانست و اظهار داشت: نیت واقف یکی از جنبه های مهم وقف می باشد که تاثیربسزایی در کارکرد وقف دارد که آن تقرب و نزدیکی به خداست.
در پایان این همایش از رسانه های فعال در عرصه تبیین وقف شامل صدا و سیما، رسانه های کشوری، استانی و شهرستانی در استان تجلیل شد.


فرستادن دیدگاه

* (حساس به حروف بزرگ و کوچک)